RKS Mirków Konstancin-Jeziorna - RKS Sarmata 0:3 (0:1)

Wczoraj, we środę 12 kwietnia Sarmaci rozegrali wyjazdowy mecz z Mirkowem u siebie na Bemowie !
 
Mirków miał problem z boiskami, na których normalnie gra ligę, zgodziliśmy się zatem na przełożenie tego meczu i „wykopaliśmy” wolny termin na ten mecz na „naszym” BOPN. W innym przypadku gościom groził walkower…
 
Po dwóch przegranych meczach, nastroje w drużynie były marne… Do tego meczu jednak przystąpili wszyscy sprawni zaowdnicy ( po raz pierwszy od dawna 9 rezerwowych na ławce !)
Mecz się zaczął dobrze dla Sarmatów. Już w 10 minucie piłkę lecącą do pustej już bramki wybił ręką jeden z obrońców Mirkowa. Sędzia słusznie podyktował jedenastkę, jednak ku zdziwieniu wszystkich nie pokazał czerwonej kartki ich obrońcy, tylko żółtą ! Karnego pewnie wykorzystał Maciek Bojar. Trzeba przyznać, iż Mirków rozegrał chyba najlepszy mecz w tej rundzie. Stworzył sobie wiele bramkowych szans, ale my mieliśmy w bramce Bartka Wałachowskiego, który wrócił do swojego normalnego poziomu i znowu wybronił nam punkty !
W drugiej połowie meczu, Sarmaci opanowali grę, wchodzący na zmiany zawodnicy ( pięciu !) dokładali jakości w grze.
W 80 minucie, sędzia podyktował słusznie drugiego karnego, którego pewnie tym razem wykorzystał kapitan, Paweł Dąbrowski.
W końcówce meczu, wzorową akcję zespołową, zakończył – precyzyjnym strzałem w okienko Kareem.
 
Wielkie, ważne zwycięstwo Sarmatów i przełamanie złej passy, pozwoliło na dołączenie do ścisłej czołówki w grupie, ze stratą tylko 4 punktów do lidera !!!
Brawo Sarmaci !
 

Zobacz zdjęcia . . .


gole: Dąbrowski 15 min. karny, 82 min. karny, Hussein 90 min.
skład: Wałachowski, Ślizenkow (Akpinar 71 min.), Szwaja (Sobolewski 90 min.), Świrk, Grabowski (Maliński 68 min.), Hussein, Bojar, Dąbrowski, Nowak (Tomas 60 min.), Rusak (Shalaby 46 min.), Kępka (Ścibor 63 min.)
kartki: żółte – Szwaja, Świrk, Dąbrowski, Nowak
ławka: Kordel, Olszewski, Powieśnik